Hakkımda - İlhan Selçuk

İlhan Selçuk'tan Bir Alıntı

Geçen gün bizim gazetenin üst katında terasa açılan koridorda yürürken Ergun Göknel karşıma çıkıverdi. Önce gözlerime inanamadım. Cezaevinden mi kaçmıştı ? Hapis süresi mi dolmuştu ? Anlattı: Üç beş gün izinle dışarı çıkmış; Cumhuriyet’e teşekkür için gelmiş...
Peki, ama neden ?...
Gerekçe açıktı: Cumhuriyet Gazetesi İSKİ olayında yansız yayın yapmıştı.
..............
..............
...... çok değil üç yıl önce medya canavarı ağzını açmış, dişlerini göstermiş, çatal diliyle ateş püskürüyor, sağcılar oturdukları yerlerde ter ter tepiniyor, yeri göğü birbirine katıyorlardı Hiç sevmedikleri Nurettin Sözen’i yiyip yutmak için vakit gelmişti. Bir taşla birkaç kuş vurmaya hazırlanıyorlardı. İstanbul Belediyesi’nin bir kuruluşunda yakalanan yolsuzluk, sosyal demokratları toptan karalamak yolunda kullanılacaktı. Topun ağzında zamanın İSKİ Genel Müdürü vardı; ardından Sözen’in defteri dürülecekti; sosyal demokratlar, sosyalistler, Kemalistler sıradaydı. Medya canavarı dur durak bilmiyor, yasa masa tanımıyor, yargının hiçbir kuralına aldırmıyor, ortalığı allak bullak ediyordu. Ergun Göknel bu kanlı törenin sunağında kurban edilecekti.
Yıllarla birlikte köprülerin altından çok su aktı. Önce “Civangate rezaleti”yle merkez sağın ve Özal ailesinin içi dışına çıktı; ardından Uçuran Holding skandalı’nın barsakları deşildi, son olarak “Örtülü Mercümek Olayı”yla 150 kiloluk altın külçesinden yontusu dökülen Erbakan Hoca’nın zamiri ortaya çıktı; ve Hürriyet Gazetesi’nde bir başlık:
“Sokakta görenler Göknel’i alkışladılar”
Haber şöyle:
“İSKİ skandalında yargılanıp 11 yıla mahkum olan ve 3 yıldır cezaevinde yatan Ergun Göknel Şişli’de yürürken vatandaşlarca alkışlandı. Göknel’i alkışlayan bazı vatandaşlar da ‘Baba, sen Amerika’ya gitmiyor musun ?’ diye laf attılar.”
 Üç yıl önce Göknel’i sokağa atsan halk paralardı...

  • 23.6.1996 tarihli Cumhuriyet Gazetesi. “Garip bir toplum !...” İlhan Selçuk, Pencere köşesi 
Twitter response: "Could not authenticate you."

Özel Önerİm

Pizzeria Pidos

Samimi ortamıyla
ev gibi bir İtalyan restoranı.
Gümüşsuyu caddesinde

Websitesine git

Temasa geç

Düşüncelerinizi dinlemekten mutlu olacağım!

Ergun Göknel
34330 Levent, IST
Türkiye

Temasa geç